Na jaře roku 2015 se začala rodit myšlenka založit v Brně první opravdový běžecký klub.

V lednu 2016 se sen zhmotnil založením spolku Běžecký klub Brno. Předsedou se stal pan Miroslav Hejtmánek. 

Prostory klubu o velikosti 220m2 se nacházejí přímo u parku Lužánky, na ulici Štefánikova 22, a byli vyprojektovány Ing. arch. Šárkou Dýrovou Macháčkovou, mistryní ČR v maratonu roku 2015 a dámou, která rozhodně ví, jaké zázemí běžci potřebují.

Tváří našeho klubu je elitní maratonský běžec a náš kamarád Jiří Homoláč.

Klub slouží jako zázemí pro širokou sportovní veřejnost při sportování, posezení u dobré kávy, besedách atd..

Lidé v klubu

 

MIROSLAV HEJTMÁNEK

Předseda spolku, běžec, bez kterého by náš sen o běžeckém ráji v centru města zůstal nenaplněn.

Jiří Homoláč

Tváří BKB je elitní maratonský běžec Jiří Homoláč. Je vítězem závodu Vokolo Príglu a reprezentantem České Republiky v atletice. Osobní rekord na půlmaraton 1:03:23 ho i přes mladý věk zařadil mezi nejlepší vytrvalce ČR všech dob.

JANA KNAPOVÁ

Běžkyně, jejíž doménou je orientační běh – současná elitní členka reprezentace ČR v OB. Nezalekne se ale ani horských maratonů nebo trojky na dráze. Má zkušenosti s trénováním běžců od těch začínajících až po ty, kteří míří trhat rekordy.

 

LINDA BENIAČOVÁ

Linda Beniačová je běžkyně tělem i duší. Nejoblíbenější distance jsou horské ultramaratony, ve kterých dosáhla skvělých úspěchů v prestižních československých závodech jako LH24, B7, Nízkotatranská stíhačka a Horská výzva. Dále se věnuje cvičení spirální stabilizace (SM systém). Má bohatou praxi jako instruktorka lyžování, snowboardingu a nordic walkingu. Linda vystudovala magisterský obor TV na fakultě UKF v Nitře. kontakt: linda@bezeckyklubbrno.cz

JURAJ KOŽIAK

…připravuje se

ADAM LISICKÝ

Tohle je Adam, před dvěma lety definitivně vyměnil fotbal za svůj dlouholetý koníček, běh. Mimo běhání se věnuje také lyžování, příležitostně lyžařský instruktor. Dále také vaří vlastní pivo, jeho Kočovný pivovar Rodák, budete moci ochutnat na speciálních akcích v BKB.

ALEŠ KOCIÁN

Trenér atletiky, individuálních a skupinových běžeckých tréninků od děti po dospělé, běžec na střední a dlouhé tratě. Běhání změnilo celý můj život. Díky aktivnímu zájmu o změnu nezdravého nevyváženého způsobu života se mi podařilo snížit váhu o 15 kg a během prvního roku zvládnout 3 maratony v období 2 měsíců. Přestože běhám jen 3 roky, díky pravidelnosti, poctivému tréninku, odhodlání a zápalu pro věc se mi už mnohokrát podařilo prolomit své hranice a možnosti. Cíl: Vaše vítězství nad sebou samými a vyvrácení mýtů a pochyb o Vás a o tom, co NENÍ možné.

NIKY BAZELOVÁ

…připravuje se

MARTINA DVOŘÁKOVÁ

…připravuje se

MONIKA SZUCSOVÁ

…připravuje se

KAREL STOGER

…připravuje se

ANNA HOVOŘÁKOVÁ

…připravuje se