Na jaře roku 2015 si začali povídat a snít o běžeckém klubu pro širokou veřejnost v Brně tři muži. Byli to pánové Miroslav Hejtmánek, Tomáš Ondráček a Jaroslav Dušil.

V lednu 2016 svůj sen zhmotnili založením spolku Běžecký klub Brno. Předsedou se stal pan Miroslav Hejtmánek, dalšími členy jsou Tomáš Ondráček a Jaroslav Dušil. Všichni tělem i duší běžci.

Prostory klubu o velikosti 220m2 se nacházejí přímo u parku Lužánky, na ulici Štefánikova 22, a byli vyprojektovány Ing. arch. Šárkou Dýrovou Macháčkovou, mistryní ČR v maratonu roku 2015 a dámou, která rozhodně ví, jaké zázemí běžci potřebují.

Tváří našeho klubu je elitní maratonský běžec a náš kamarád Jiří Homoláč.

Klub slouží jako zázemí pro širokou sportovní veřejnost při sportování, posezení u dobré kávy, besedách atd..

Lidé v klubu a trenérský tým

Miroslav Hejtmánek

Předseda spolku, běžec, bez kterého by náš sen o běžeckém ráji v centru města zůstal nenaplněn.

Jiří Homoláč

Tváří BKB je elitní maratonský běžec Jiří Homoláč. Je vítězem závodu Vokolo Príglu a reprezentantem České Republiky v atletice. Osobní rekord na půlmaraton 1:03:23 ho i přes mladý věk zařadil mezi nejlepší vytrvalce ČR všech dob.

JANA KNAPOVÁ

 

 

LINDA BENIAČOVÁ

Linda Beniačová je běžkyně tělem i duší. Nejoblíbenější distance jsou horské ultramaratony, ve kterých dosáhla skvělých úspěchů v prestižních československých závodech jako LH24, B7, Nízkotatranská stíhačka a Horská výzva. Dále se věnuje cvičení spirální stabilizace (SM systém). Má bohatou praxi jako instruktorka lyžování, snowboardingu a nordic walkingu. Linda vystudovala magisterský obor TV na fakultě UKF v Nitře.

kontakt: linda@bezeckyklubbrno.cz

JAROSLAV DUŠIL

Zapálený běžec, který miluje běh nade vše, a své nadšení dále šíří. Každotýdenní účastník všech možných i nemožných běžeckých závodů. Jeho osobní rekord na maraton je 2h51min. Je neopomenutelnou hybnou silou v Běžeckém klubu Brno.

Roman Humlíček

Patří v současnosti k nejúspěšnějším návrhářům pánské módy. Stojí za úspěchy značky Blažek, obléká i moderátora Leoše Mareše. Pro náš klub navrhl loga a klubová trička. Ve volných chvílích je také vášnivým běžcem.