Na jaře roku 2015 si začali povídat a snít o běžeckém klubu pro širokou veřejnost v Brně tři muži. Byli to pánové Miroslav Hejtmánek, Tomáš Ondráček a Jaroslav Dušil.

V lednu 2016 svůj sen zhmotnili založením spolku Běžecký klub Brno. Předsedou se stal pan Miroslav Hejtmánek, dalšími členy jsou Tomáš Ondráček a Jaroslav Dušil. Všichni tělem i duší běžci.

Prostory klubu o velikosti 220m2 se nacházejí přímo u parku Lužánky, na ulici Štefánikova 22, a byli vyprojektovány Ing. arch. Šárkou Dýrovou Macháčkovou, mistryní ČR v maratonu roku 2015 a dámou, která rozhodně ví, jaké zázemí běžci potřebují.

Tváří našeho klubu je elitní maratonský běžec a náš kamarád Jiří Homoláč.

Klub slouží jako zázemí pro širokou sportovní veřejnost při sportování, posezení u dobré kávy, besedách atd..

Lidé v klubu a trenérský tým

Miroslav Hejtmánek

Předseda spolku, běžec, bez kterého by náš sen o běžeckém ráji v centru města zůstal nenaplněn.

Jiří Homoláč

Tváří BKB je elitní maratonský běžec Jiří Homoláč. Je vítězem závodu Vokolo Príglu a reprezentantem České Republiky v atletice. Osobní rekord na půlmaraton 1:03:23 ho i přes mladý věk zařadil mezi nejlepší vytrvalce ČR všech dob.

JANA KNAPOVÁ

Běžkyně, jejíž doménou je orientační běh – současná elitní členka reprezentace ČR v OB. Nezalekne se ale ani horských maratonů nebo trojky na dráze. Má zkušenosti s trénováním běžců od těch začínajících až po ty, kteří míří trhat rekordy.

 

LINDA BENIAČOVÁ

Linda Beniačová je běžkyně tělem i duší. Nejoblíbenější distance jsou horské ultramaratony, ve kterých dosáhla skvělých úspěchů v prestižních československých závodech jako LH24, B7, Nízkotatranská stíhačka a Horská výzva. Dále se věnuje cvičení spirální stabilizace (SM systém). Má bohatou praxi jako instruktorka lyžování, snowboardingu a nordic walkingu. Linda vystudovala magisterský obor TV na fakultě UKF v Nitře.

kontakt: linda@bezeckyklubbrno.cz

ANETA BURDOVÁ

Nejraději vyhledávám dlouhé běžecké trasy v přírodě. Absolvovala jsem několikrát závod B7 a LH24. Mimo běh se ve volném čase věnuji józe, plavání, kolu a ráda zajdu i na kruhový trénink. Pracuji jako fyzioterapeutka, lektorka SM systému a nedávno jsem absolvovala kurz o sportovní výživě.

ADAM LISICKÝ

Tohle je Adam, před dvěma lety definitivně vyměnil fotbal za svůj dlouholetý koníček, běh. Mimo běhání se věnuje také lyžování, příležitostně lyžařský instruktor. Dále také vaří vlastní pivo, jeho Kočovný pivovar Rodák, budete moci ochutnat na speciálních akcích v BKB.

ALEŠ KOCIÁN

Trenér atletiky, individuálních a skupinových běžeckých tréninků od děti po dospělé, běžec na střední a dlouhé tratě. Běhání změnilo celý můj život. Díky aktivnímu zájmu o změnu nezdravého nevyváženého způsobu života se mi podařilo snížit váhu o 15 kg a během prvního roku zvládnout 3 maratony v období 2 měsíců. Přestože běhám jen 3 roky, díky pravidelnosti, poctivému tréninku, odhodlání a zápalu pro věc se mi už mnohokrát podařilo prolomit své hranice a možnosti. Cíl: Vaše vítězství nad sebou samými a vyvrácení mýtů a pochyb o Vás a o tom, co NENÍ možné.